F 3090 / F 3890


F 3090

30 PS (22,4 kW) - kapalinou chlaz. vznětový motor (3-válcový) zdvihový objem 1261 cm3, autom. pohon všech kol s volnoběžnou spojkou/stálý pohon na všechna kola, hydrostatické servořízení, olejem chlazené lamelové brzdy, šířka záběru (boční výhoz) 1520mmF 3890

38 PS (27,8 kW) - kapalinou chlaz. vznětový motor (4-válcový) zdvihový objem 1498 cm3, zdvihový objem 1498 cm3, hydrostatické servořízení, olejem chlazené lamelové brzdy, šířka záběru (boční výhoz) 1830mm

F 3090 - Cena: Na dotaz

F 3890 - Cena: Na dotaz
TECHNICKÁ DATA ( otevřít / zavřít )


POPIS STROJE ( otevřít / zavřít )

Dieselový motor Kubota

Umožňuje rychlou a efektivní práci. Vysoká vzestupná křivka krouticího momentu garantuje velmi dobré vlastnosti i při extrémním zatížení. Také u vysoké a vlhké trávy je možné dosahovat vysoký výkon, aniž zůstává tráva neposečená. Motor je díky zlepšenému spalování, nízké úrovni vibrací a hluku, jakož i snížené spotřebě pohonných hmot, příznivý vůči životnímu prostředí a výrazně ekonomický.

Hydrostatická převodovka

Výkonná hydrostatická převodovka zabezpečuje rychlejší odezvu a víc energie při náročném sečení. Pomocí pedálu je možné ovládat směr jízdy vpřed/vzad, jízdní rychlost (max. 20 km/h při jízdě vpřed a 11 km/h. při jízdě vzad). Obsluha má volné ruce pro ovládání volantu a řízení - výsledkem je vyšší produktivita práce.

Hydrostatické servořízení a přestavitelný volant

Snižuje zátěž řidiče a umožňuje bezproblémové sečení kolem stromů a jiných překážek. Přestavitelný volant usnadňuje nastupování a vystupování obsluhy.

Zvedací síla hydrauliky

Propůjčuje mnohostranné využití, které je potřebné pro různé doporučené příslušenství s čelní montáží.

Automatické zapínání náhonu na všechna kola

Funguje při jízdě vpřed i vzad a automaticky reguluje přenos síly na kola. Umožňuje snadné a efektivní projíždění zatáček při optimální ochraně trávníku. Náhon na všechna kola může být aktivován také trvale.

Velká palivová nádrž

Má objem 61 litrů. Při rozsáhlém sečení máte více času na provedení práce bez zastávek kvůli tankování.

PROFESIONÁLNI SEČENÍ - Nově vyvinuté žací ústrojí

Je vyrobené z vysoce kvalitní oceli o síle 4,5 mm a má delší životnost než starší modely žacích ústrojí. Může proto spolehlivě pracovat řadu let při minimálních nákladech na údržbu. Je namontované140 mm nad zemí a umožňuje efektivní sečení vysoké trávy, kterou nastaví do polohy v níž je možný rychlý a čistý střih. Žací ústrojí je možno sklopit o celých 90° a získat tak bezproblémový přístup k nožům a spodní straně žacího ústrojí. Zcela jednoduché je díky tomu čištění a údržba. V přední části žacího ústrojí jsou namontována dvě velká opěrná kola, která se mohou nezávisle na sobě otáčet o 360°. Tato kola zaručují přesné vedení žacího ústrojí a ve spojení s kladkami zabraňují poškození trávníku.

Kardanový pohon

K pohonu žacího ústrojí není použito řemenů ani řemenic, ale hnací hřídel, která zabezpečuje přenos hnací síly od motoru k pracovnímu zařízení přímo a bez omezení. Tento pohon má snadnou údržbu a vyznačuje se vysokou spolehlivostí.

Sedadlo řidiče Deluxe

Sedadlo s vysokou zadní opěrkou a vzájemně nezávisle nastavitelnými funkcemi (zatížení sedadla , otočné loketní opěrky,úhel opěry zad ,područky) je možné nastavit dle potřeb každého řidiče a nabízí optimální komfort snižující únavu při sečení v delších pracovních intervalech.

Halogenové reflektory

Použité bílé halogenové reflektory zajišťují lepší osvětlení pracovního prostoru, což umožňuje efektivně a rychle pracovat i za soumraku nebo za tmy. Jako zvláštní příslušenství je nabízeno také pracovní světlo.
PŘÍSLUŠENSTVÍ ( otevřít / zavřít )


Čelní sečení
s bočním výhozem
1.52 m a 1.83 mČelní sečení
se zadním výhozem
1.52 m a 1.83 mMulčovací souprava
k sečení
1.52 m a 1.83 mPro čelní sečení s bočním i zadním vyhazováním

Radlice 1.50 mZametací kartáč 1.50 m


Kabina řada F 3090 / 3890


Sběrný koš

GAHF80 zásobník pro sběr trávy a listí, objem zásobníku 1000 l, vysokovýkonná turbína, vysokozdvižné hydraulické vyprazdňování, ovládání z místa řidiče
  Profesionální kabina se stropním topením. Tlumení hluku, výklopné zadní sklo, velké přední okno pro přímý výhled na prcovní ústrojí, přední světlomety, uzamkatelné dveře