L 4240 DTSC/HTSC,L 5040 GTSC,L 5240 HTSC,L 5740 HTSC


Traktory řady L40 navazují na předchozí úspěšnou řadu traktorů Grand L 30. Jsou to hospodárné, vysokovýkonné traktory, které komfortně a efektivně zvládnou každou práci. Příjemně se ovládají a mají mnoha inovovaných prvků. Ať už jde o zcela novou hydrostatickou převodovku HST PLUS nebo nové výkonné motory s nízkými emisemi, Řada L40 dominuje v mnoha směrech. Nabízíme pět různých modelů (dle výkonu motorů), vybavených ochranným rámem nebo klimatizovanou kabinou, třemi různými variantami převodovek a rozdílnými pneumatikami.

Cena: Na dotaz
TECHNICKÁ DATA ( otevřít / zavřít )
POPIS STROJE ( otevřít / zavřít )

L 4240 DTSC je standardně dodáván s mechanickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.
L 4240 HTSC je standardně dodáván s mechanickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.
L 5040 GTSC je standardně dodáván s GST převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.
L 5240 HTSC je standardně dodáván s hydraulickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.
L 5740 HTSC je standardně dodáván s hydraulickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.

Motor

Kapalinou chlazený, čtyřválcový diesel s výkonem 57 HP. Spalovací systém s trojnásobným prouděním (Kubota E-TVCS) zajišťuje zlepšené proudění vzduchu ve spalovacím prostoru a umožňuje vyšší výkon a účinnost při současném snížení množství škodlivin. Nové motory v sérii L40 se vyznačují vyšším zdvihovým objemem, nižší hlučností a menšími vibracemi. Motory splňují a nebo překračují následující emisní předpisy:
EG - mezní hodnoty škodlivin (97/68/EWG)
TIER IIIa pro motory nad 37kW (L5040/L5240/L5740)
CARB (California Air Resources Board) - celosvětově nejtvrdší norma pro vznětové motory.

Převodovka FST - reverzní model L 4240 DTSC

Převodovka FST od firmy Kubota (plně synchronizovaná hlavní převodovka a vratné soukolí) přesvědčí svým plynulým a účinným řazením v rámci 16 převodových stupňů pro jízdu vpřed a 16 stupňů pro jízdu vzad včetně stupně pro velmi pomalou jízdu. Snadná obsluha, možnost rychlé změny směru jízdy a vysoká spolehlivost činí z této převodovky optimální zařízení pro polní práce nebo práci s čelním nakladačem.

Převodovka HST-Plus model L 4240 HTSC, L 5240 HTSCL, 5740 HTSC

Zoptimalizovali jsme výkon a životnosti hydrostatického pohonu. Výsledek: HST Plus. Automatické ovládání hydrostatického čerpadla a motoru umožňuje optimální výkon, bez ohledu na požadavky, půdní podmínky nebo zkušenost uživatele. Nová HST Plus je vybavena hydraulickým posilovačem, ovládání pedálu pojezdu je tím výrazně ulehčeno. Bez ohledu na zatížení garantuje tento systém jemnou reakci, snadné ovládání a lepší kontrolu. Méně vibrací a snížená hlučnost umožňují příjemnou práci bez únavy, při nejvyšším výkonu.

Převodovka GST model L 5040 GTSC

Exkluzivní GST-převodovka Kubota (Glide-Shift) nabízí 12 rychlostních stupňů vpřed a 8 stupňů vzad, které je možno řadit bez spojky. Spolu se sériovou redukcí nabízí tato převodovka celkem 24 stupňů pro jízdu vpřed a 16 pro jízdu vzad. Díky elektronickému řízení nepotřebuje tento systém použití spojky ani při změně směru jízdy vpřed/vzad.

IntelliPanel/h3> Svou promyšleností, spolehlivostí a vysokými užitnými vlastnostmi známý, moderní KUBOTA-INTELLIPANEL Vás obsáhle informuje o všech provozních stavech L40. Snadno rozpoznatelné kontrolky a ukazatele Vám lehce a srozumitelně ukazují všechny důležité funkce.

Hnací hřídel a hydraulický systém

Zadní vývodová hřídel se hydraulicky zapíná a vypíná nezávisle na pojezdu. Spolu s brzdou a pojistkou vývodové hřídele zajišťuje tento systém maximální bezpečnost při nejvyšší produktivitě.
Extrémní zvedací síla tříbodového závěsu Kubota umožňuje připojení těžkého nářadí. V sériové výbavě je rychloupínání, použité příslušenství tak lze snadno připojit.

Integrovaná kabina s klimatizací

Série L40 nabízí komfort, který by v této třídě nikdo neočekával. Sériově montovaná klimatizace, vzduchově pérovaná sedačka a extrémní prostor pro nohy zajišťují skvělé pohodlí při práci. Sériově montované topení s klimatizací Vám garantuje příjemnou teplotu v kabině. Pro optimální ochlazení nebo topení ve vnitřním prostoru můžete volit mezi přívodem vnějšího vzduchu nebo vnitřní cirkulací.

Velká světlá výška

Traktory řady L 40 se vykazují velkou světlou výškou, která usnadňuje přejezd na další místo nasazení. U modelu L 4240 DTSC je světlá výška nad terénem 390 mm.

Odklopný kryt motoru

Díky nově vyvinutému celokovovému krytu motoru, který je možné doširoka rozevřít, je možné snáze než dříve provádět kontrolu motoru, čištění chladiče a vzduchového a olejového filtru. Jednodílný kryt motoru lze jednoduše doširoka rozevřít a získat přístup do prostoru motoru. Rutinní údržbářské práce jsou snadnější než dříve, vše bez použití nástrojů.

Údržbářská klapka

Traktory L40 jsou vybavené údržbářskou klapkou, umístěnou nad převodovkou. Tím je značně usnadněn také přístup a údržba hydraulických ventilů a senzorových prvků.
PŘÍSLUŠENSTVÍ ( otevřít / zavřít )


Pneumatiky řada L40Čelní hydraulika a kardanový vývod řada L40Čelní sečení řada L40

Sběrný koš řada L40objem posečené trávy 1 300 l - s vysokozdvižným vyprazdňováním

Radlice řada L40Se záběrem 1,60 m

Čelní zametací kartáč řada L40Se záběrem 1.70 m

Sněžná fréza řada L40


Čelní nakladač řada L40Nové čelní nakladače Kubota pro traktory L40 jsou konstruovány pro precizní práci a zvýšenou produktivitu. Enormní zvedací síla a zvedací výška, krátké časové intervaly jednotlivých pracovních cyklů, jsou samozřejmostí. Zaoblený design ramen nakladače a integrovaná hydraulická vedení umožňují skvělý výhled na pracovní prostor.
Rychloupínací systém dodávaný na přání pro např. různé typy lžic, paletizační vidle nebo vidle na balíky garantuje jednoduchou montáž a demontáž přídavného zařízení při minimální potřebě času. Také systém rychloupínání šetří čas a práci při připojování a odmontování čelního nakladače.Pro spojení zajišťovacích čepů a hydraulických vedení není potřebné žádné nářadí. Další hydraulické funkce (na přání). Pro získání maximálního možného rozsahu nakladače je na přání k dispozici 3. hydraulický okruh