L 3200/4100/4100HST


Již více než 10 let patří traktory KUBOTA standardní série L na celém světě k nejoblíbenějším strojům. Díky svým četným zlepšením je tento diesel traktor nové generace ještě výkonnější a uživatelsky všestrannější. Prostorné a přehledné místo pro řidiče, štíhlá a moderní konstrukce s jednodílným krytem motoru, výkonný motor, všestranné reverzní ústrojí, velká palivová nádrž, maximálně funkční čelní nakladač a mnoho dalších.

Cena: Na dotaz
TECHNICKÁ DATA ( otevřít / zavřít )


POPIS STROJE ( otevřít / zavřít )

Motor

Velmi spolehlivý, tříválcový u modelu L3200 a 4 válcový u modelu L4100/HST, kapalinou chlazený dieselový motor E-TVCS o výkonu 33,4 HP/41HP se vyznačuje, jak už jeho předchozí modely, dynamickým výkonem a vysokým krouticím momentem a přitom nezatěžuje životní prostředí škodlivými emisemi, hlučností a vibracemi. Vzhledem k větší palivové nádrži (objem 34/41 l) je možné pracovat déle a omezit tak ztrátu času při tankování což příznivě ovlivňuje efektivitu práce.

Možnost širokého otevření krytu motoru

Nezávisle na tom jedná-li se o jednoduché údržbářské práce nebo rozsáhlé opravy, s nově konstruovaným, doširoka otevíratelným krytem motoru a čelním chladičem, který je demontovatelný bez použití nářadí, může být většina motorových dílů volně uložena ? to značně usnadňuje údržbářské práce a opravy.

Spolehlivá převodovka pro stejnoměrný výkon

Díky vyššímu výkonu a mechanickému reverznímu převodovému ústrojí je možné pracovat ještě rychleji. Pro jednodušší provoz s čelním nakladačem disponuje skupinová převodovka mechanickým reverzním řadicím ústrojím v dolním řadicím stupni a zpátečce. Kromě toho je k dispozici osm řadicích stupňů pro jízdu vpřed a čtyři stupně pro jízdu vzad (8V/4R), takže vždy je možné zvolit optimální rychlost pro docílení nejvyšší produktivity.
A - Páka skupinové převodovky
B - Hlavní řadicí páka

Náhon na všechna kola s kuželovými převody

Tento vynikající prvek umožňuje extrémně malý rádius otáčení při plném přenosu síly na kola při každém nárazu ramena.

Jízdní komfort

Komfort zvyšuje produktivitu.Pro docílení maximálního komfortu bylo upraveno místo pro řidiče. Ve srovnání s předchozími modely byl prostor, který má řidič k dispozici, zvětšen o 12%. Kromě toho usnadňuje plochá podlaha u řidiče nastupování na traktor L3200. Ergonomicky vhodné umístění skupinové řadicí páky usnadňuje práci. Ovládací páka hnací hřídele je umístěna na dosah řidiče. Pro snížení únavy řidiče je traktor vybaven jednoduchým a plynulým hydrostatickým servořízením. Pro získání absolutně volného výhledu, a tím lepšího provozu čelního nakladače, je tlumič umístěn pod krytem motoru.

Komfortní hydraulické řízení hnací hřídelí a obsluha zadního zvedáku

U traktoru L4100 se nezávislá zadní hnací hřídel zapíná hydraulicky bez ovládání pedálu spojky. Držák horního ramene a snadno přestavitelné stabilizátory spodního ramen jsou dodávány sériově.

Hydrostatická převodovka (HST) u modelu L4100HST

Nastavení této hydrostatické převodovky se u moderních pracovních strojů provádí prostřednictvím servořízení. Nezávisle na zatížení umožňuje tento systém klidný chod při vynaložení minimální obslužné síly. Změna směru jízdy vpřed a vzad a změny rychlosti probíhají jistě a jednoduše. Hydrostatická převodovka redukuje vibrace a hlučnost a současně umožňuje zvýšení komfortu a výkonnosti.
Třístupňová převodovka umožňuje optimální přizpůsobení se jakémukoliv požadavku. Plynulá funkce tempomatu udržuje v případě potřeby, např. při sečení, konstantní pracovní rychlost...
PŘÍSLUŠENSTVÍ ( otevřít / zavřít )


Pneumatiky řada Lzáběrové - trávníkové

Čelní nakladač LA463 - pro model L3200Se zvedací silou 460 kg (v těžišti břemene) a maximální výškou zdvihu v místě 2 420 mm se řadí mezi nejvýkonnější nakladače ve své třídě. Výklopná výška je 1 935 mm a zahloubení 150 mm . Lžíci vyprázdníte v co možná nejkratším čase. Pomocí řídící páky Joystick je ovládání čelního nakladače pohodlné a efektivní. Díky systému rychlé montáže ušetříte čas, neboť montáž a demontáž pracovního zařízení bez použití nářadí trvá jen několik minut.

Čelní nakladač LA703 - pro model L4100/HTS