GR 2120/GR 2120S


Tato prvotřídní traktorová sekačka, je vybavená nově vyvinutým sběrným košem na trávu, jedinečným systémem řízení Glide Steer, inovačním systémem pro přímé vyhazování trávy a dieselovým motorem o výkonu 21 HP. Kubota GR 2120 zaručuje maximální výkon při sečení a překvapivou kvalitu střihu. Reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota. GR 2120 S je určená pro nasazení při práci, kde není požadován sběr trávy. Je vybavená žacím ústrojím s bočním výhozem trávy.

GR 2120 - Cena: Na dotaz

GR 2120S - Cena: Na dotaz
TECHNICKÁ DATA ( otevřít / zavřít )


POPIS STROJE ( otevřít / zavřít )

Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motoru má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR1600 II je vybavena dvouválcovým naftovým motorem o výkonu 13,5 HP, který snese mnohem větší zatížení, než řada benzínových motorů s vyšším udávaným výkonem a to při výrazně menší spotřebě paliva. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu. Díky velké palivové nádrži s kapacitou 18 l je možné pracovat delší dobu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR1600 II přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

Systém řízení Glide Steer

Umožňuje GR2120 provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí.

Funkce systému:
  • Při jízdě vpřed vyniká GR2120 maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu.
  • Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem na doraz vnitřní zadní kolo volně otáčí.
  • Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Sedadlo řidiče s pérováním/rovná podlaha u řidiče

Velmi komfortní sedadlo řidiče stroje GR2120 s odpruženým paralelním soutyčím může být nastaveno dle potřeby každého řidiče. Rovná podlaha v místě řidiče nabízí velký prostor pro nohy.

Sběrný koš na trávu

Má objem 450 litrů a je umístěn níže. Tímto způsobem nedochází k ucpání a navíc se ušetří čas, potřebný k jeho vyklopení. Je zhotoven z lehkého materiálu, což usnadňuje manipulaci s ním. Postranní pákou může řidič vyhazovat trávu, aniž opustí své sedadlo.

Servořízení na poháněné přední nápravě GR 2120S

Dobře ovladatelné servořízení zajišťuje extrémní otáčivost. Díky němu může GR2120S ovládat prakticky každý.

Žací ústrojí s bočním výhozem GR 2120S

Žací ústrojí s bočním vyhazováním v extrémně robustním provedení zpracovává bez problémů také vysokou trávu.
PŘÍSLUŠENSTVÍ ( otevřít / zavřít )


Čelní radlice řada GRČelní zametací kartáč KerstenDeflektor řada GRZadní sypač KerstenKabina řada GR 2120 / 2120 S


Standardní výbava: přední a boční bezpečnostní sklo zadní okno plast otvíratelné uzamykatelné dveře stěrač ostřikovač zpětné zrcátko nalevo a napravo.
Příslušenství na objednání: čtyřstupňový střešní elektrický ventilátor vytápění vnitřku vozidla s výkonem vytápění 240 wattů.